• Deň vyhlásenia národných parkov

• Tak, ako sa už stalo našim dobrým zvykom, aj tento mesiac sme si našli čas na krátku prezentáciu o ochrane prírody. V dňoch 16.-18.1.2023 sme si pripomenuli Deň vyhlásenia národného  parku Pieniny, Malá Fatra a Slovenský raj. Tieto naše poklady prírody lákajú čoraz viac turistov. Bez ich patričnej ochrany by sme mohli navždy stratiť krásu a tajomstvá, ktoré skrývajú. Nájdeme tu množstvo nedotknutej prírody, aj úžasných  endemitov fauny a flóry. Titul Národný park si určite zaslúžia.

• Deň komplimentov

• Niekedy stačí iba pár slov, ktoré nestoja nič, aby sme človeku urobili deň krajším. 24.január je známy ako deň komplimentov. Žiaci si vyskúšali, aké to je kompliment niekomu dať, a zároveň ho aj od niekoho dostať. Na výber mali papieriky s komplimentom, ktorý mohli niekomu darovať, alebo vymyslieť vlastný kompliment. Niektorí žiaci napísali milé slová aj svojím rodičom.

• Úspešná reprezentantka

• Sme hrdí na úspech našej žiačky Bianky Minárikovej zo 6.A, ktorá sa zúčastnila medzinárodnej súťaže v Krosne "Pohár Karpat". Bianka sa umiestnila na 1. mieste v kategórii F1N – malé ľahké lietadlá špeciálne na lietanie v hale, hádzanie z ruky. Každý súťažiaci má deväť štartov, z ktorých tri najdlhšie lety sa započítavajú do výsledkov. Súťažiaci, ktorého súčet troch najdlhších časov je najväčší, vyhráva. Bianke srdečne blahoželáme!

• Zmena stravného od januára

• Vážení rodičia, dovoľte nám informovať Vás o zmene stravného za žiaka od januára 2023.

1. stupeň  3,60€  - z toho príspevok škola 1,25€, poplatok rodič 2,35€.

2. stupeň 3,70€ - z toho príspevok škola 1,25€, poplatok rodič 2,45€.