• 2% z dane

• Milí rodičia a priatelia školy,

prosím Vás o podporu našej školy prostredníctvom poukázania 2% z dane z príjmov pre občianske združenie POKOJ v Prešove.

Občianske združenie POKOJ je hlavným podporovateľom Súkromnej základnej školy Filip, Bernolákova 21 v Prešove.

Cieľom občianskeho združenia POKOJ je podpora a rozvíjanie aktivít v oblasti:

• vzdelávania,

• kultúrno-spoločenskej činnosti pre deti a mládež (najmä však hyperaktívnych detí a detí s vývinovými poruchami učenia).

Združenie organizuje výchovné a vzdelávacie podujatia pre deti, mládež a ich rodičov, uskutočňuje vzdelávacie, konzultačné a voľnočasové aktivity s cieľom podporiť najmä hyperaktívne deti a deti s vývinovými poruchami učenia vo vzdelávaní. Zároveň OZ POKOJ finančne a organizačne pomáha pri zabezpečovaní kultúrnych a športových aktivít detí a mládeže.

Občianske združenie POKOJ tiež vytvára materiálne a technické podmienky na podporu odborníkov, ktorí sa venujú hyperaktívnym deťom a deťom s vývinovými poruchami učenia, to jest pedagógom, špeciálnym pedagógom, ich asistentom, pediatrom, psychológom, sociálnym pracovníkom, logopédom, lingvistom a podobne.

V roku 2024 by sme okrem spomínaných aktivít chceli na našej škole z darovaných peňazí rozšíriť vybavenie priestorov pre oddych a terapie detí a tiež aj priestory pre športové hry, ktoré pomáhajú deťom pri rozvoji zmyslového vnímania, zlepšujú schopnosti relaxácie a uvoľnenia sa, redukujú stres a tým zlepšujú aj kvalitu sociálnych vzťahov. Taktiež plánujeme dokúpiť ďalšie pomôcky na prírodovedné predmety, pomôcky na rozvoj športu a tiež interaktívne tabule pre žiakov školy.

Tlačivá, ďalšie informácie a postupy potrebné k poukázaniu % z dane pre zamestnancov,  pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie a pre právnické osoby, nájdete na stránke školy www.szsfilip.sk.

Ďakujem za podporu a prajem Vám veľa osobných a pracovných úspechov.

S pozdravom

predseda OZ POKOJ a zriaďovateľ Súkromnej ZŠ Filip

Tlačivá, ďalšie informácie a postupy potrebné k poukázaniu % z dane pre zamestnancov,  pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie a pre právnické osoby:

1-_Vyhlasenie_2024_-_POKOJ.pdf

2-_Potvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov-zo-zavislej-cinnosti_01-2023.pdf