• 2% z dane

• Milí rodičia a priatelia školy,

prosím Vás o podporu našej školy prostredníctvom poukázania 2% z dane z príjmov pre občianske združenie POKOJ v Prešove.

Občianske združenie POKOJ je hlavným podporovateľom Súkromnej základnej školy Filip, Bernolákova 21 v Prešove.

Ďakujem za podporu a prajem Vám veľa osobných a pracovných úspechov.

predseda OZ POKOJ a zriaďovateľ Súkromnej ZŠ Filip

Tlačivá a ďalšie informácie nájdete tu.

• Bájky o levovi

• Divadelné predstavenie, ktoré sme ako posledné v minulom kalendárnom roku videli v divadle Viola s názvom Bájky o levovi, nás rozveselilo a ukázalo nám, ako si zvieratká v lese volia nového kráľa. Podarí sa im vybrať takého, ktorý dokáže vládnuť múdro a aj spravodlivo? Straka je presvedčená, že áno. A líška? Tá iba na pamlsok striehne, ani sa nehne a och, takmer ju... Myška si z vládcu ťažkú hlavu nerobí, aj keď je len malá a slabá. Dokáže však urobiť niečo, čo potvrdí, že aj skutky malých môžu byť veľké. A bude aj hostina! Na sedliackom dvore... Hudobná rozprávka nám ukázala, ako voliť nového kráľa. Ďakujeme za krásny umelecký zážitok!