• Vydarená Vianočná akadémia

• V utorok 20.12.2022 sa naša škola rozoznela krásnymi vianočnými koledami, veršami a vinšovačkami, ale aj vtipmi či "reklamnými spotmi". Naši žiaci si tiež pod vedením pani učiteliek pripravili pre svojich blízkych zábavné scénky aj krásne vianočné melódie. Mali pred vystúpením veľkú trému, ale nakoniec to všetci zvládli. Blahoželáme Vám a ďakujeme za krásny zážitok v tomto predvianočnom čase!

• Tvorivé dielne

• V piatok 9.12. sme v našej škole dali viac priestoru kreativite a tvorivosti  ako vo všedné dni. Po viac ako dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou sme organizovali Tvorivé dielne pre žiakov a ich rodičov. Mali sme tak možnosť vytvárať rôzne dekorácie v príjemnom prostredí a pri šálke teplého čaju.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Aj tento školský rok sme sa opäť zapojili do výzvy s nádhernou myšlienkou: „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. Tento rok sa nám podarilo vyplniť 24 krabičiek plných lásky, ktoré istotne potešia nejedného deduška, či babičku v DSS. Veľké ďakujem patrí žiakom, rodičom, pedagógom, všetkým, ktorí sa zapojili. Sme radi, že sme mohli opäť pomôcť.

• Deň sv. Mikuláša v ŠKD

• Na deň sv. Mikuláša sa netešia len deti, ale aj dospelí.

Deti si doobeda užili živého Mikuláša a sladké balíčky, poobede si obe ŠKD v telocvični našej školy preskúšali vedomosti o sv. Mikulášovi a neskôr si zasúťažili a precvičili si  kreativitu a zručnosti. Nakoniec prišlo to najzábavnejšie, kľačiac na koberčekoch sa šmýkali po zemi do cieľa. Súťaži sa nevyhli ani pani asistentky, ktoré museli len jednou rukou olúpať mandarinku, podeliť ju a nakŕmiť hladné deti.

Za odmenu dostali naši žiaci praktickú odmenu v podobe rozvrhu hodín, ceruziek a pier.

Deti boli spokojné s príjemne stráveným dňom.

• Mikuláš

• 6. december je už tradične spojený so svätým Mikulášom, ktorý prichádza na návštevu ku všetkým deťom a obdaruváva ich. Tento rok si opäť našiel čas a navštívil aj našu školu. Zobral si so sebou aj pomocníka čerta a spoločne obdarili aj našich žiakov. Každý žiak sa mohol tešiť z chutnej sladkosti či sladkého ovocia a odmenou pre Mikuláša a čerta boli šťastné tváre našich žiakov.

• Deň zvierat

• 4.októbra sme oslávili svetový deň zvierat. Rozhodli sme sa, že na počesť tohto dňa opäť urobíme zbierku pre tých, ktorí mlčia, ale pomoc potrebujú-pre zvieratká v karanténnej stanici v Prešove. Do tejto akcie sa zapojili žiaci a aj učitelia našej školy. Pre psíkov sme vyzbierali granule, mäso, hračky, deky, maškrty. Všetkým, ktorí prispeli, ďakujeme.

• Deň vďakyvzdania

• Každý štvrtý štvrtok v novembri Američania slávia deň vďakyvzdania. Je to deň, kedy sa stretáva celá rodina a varia sa sviatočné jedlá. Jedlá pripomínajú tie, ktoré kedysi varili protestanti pre indiánov na znak vďaky za pomoc, ktorú im poskytli, keď priprávali na brehy Ameriky počas zimy a nemali čo jesť. Žiaci našej školy sa počas krúžku anglického jazyka dozvedeli o celej histórii tohto sviatku a na záver aj ich čakalo malé pohostenie.